Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Pegas Nonwovens vyplatí dividendy: 0,9 euro na akcii

Investice 27.08.2009 | 10:00 0 Komentářů

Skupině klesl čistý zisk i tržby

Znojmo – Skupina Pegas Nonwovens, jejíž akcie se obchodují na pražské a varšavské burze, snížila v prvním pololetí čistý zisk na 16 milionů eur (zhruba 408 milionů korun). Meziročně je to o 31 procent méně.
Tržby klesly meziročně o 16,1 procenta na 63,2 milionu eur. Zisk před odpisy, úroky a zdaněním (EBITDA) meziročně vzrostl o 8,2 procenta na 22.4 milionu eur.
Na dividendy letos firma vyčlení přibližně 8,3 milionu eur (211 milionů korun), na jednu akcii tak připadne 0,9 euro. Podmínky výplaty zveřejní firma v září.
„Dosažené výsledky považujeme za velmi dobré,“ říká generální ředitel společnosti František Řezáč. Hospodaření bylo podle něj zejména v prvním čtvrtletí pozitivně ovlivněno třemi faktory – rychlým prodejem skladových zásob z konce minulého roku, nízkými cenami vstupních materiálů polymerů a současně zachováním odbytových cen na úrovni čtvrtého čtvrtletí roku 2008. Za úspěch rovněž považuje razantní pokles externího dluhu. „Optimisticky vidíme také výhled prodeje po zbývající část roku,“ dodává Řezáč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.