Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Pegas Nonwovens chce zvýšit dividendu, navrhuje 1,1 eura

Investice 15.05.2014 | 10:55 0 Komentářů

Loňský rok považuje výrobce netkaných textilií za nejúspěšnější v historii.

Pegas Nonwovens chce zvýšit dividendu, navrhuje 1,1 eura

Znojmo – Společnost Pegas Nonwovens, výrobce netkaných textilií, letos hodlá vyplatit dividendu 1,10 eura (30,2 Kč) za akcii, celkem 10,2 milionu eur (280 mil. Kč). Rozhodnutí musí schválit valná hromada, která se koná 16. června v Lucembursku. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Ondřej Kouřil. Ve dvou předchozích letech vyplácela společnost dividendu o pět centů nižší.

Proti loňsku se zvýšila celková vyplacená částka zhruba o 500 tisíc eur (13,7 mil. Kč). Generální ředitel společnosti František Řezáč letos v březnu deklaroval, že společnost chce pokračovat v progresivní dividendové politice i přes vyšší investice v loňském roce. O navyšování celkové částky hovořil už loni.

„Akcionáři nás oceňují pro svou dividendovou politiku a nedokážu si představit, že bychom je zklamali tím, že bychom žádnou dividendu nedávali,“ prohlásil Řezáč.

Loňský rok považuje firma za nejúspěšnější v historii, podařilo se totiž uvést do provozu nově vybudovanou linku v Egyptě. Výnosy loni dosáhly téměř 5,5 miliardy korun.

Pegas Nonwovens je holdingová společnost se sídlem v Lucemburku a s provozními dceřinými firmami ve Znojmě a Bučovicích. Je veřejně obchodovanou společností na burzách v Praze a ve Varšavě. Vyrábí nejen materiály pro dětské pleny či inkontinenční výrobky a ženskou hygienu, ale také materiály pro zemědělství či stavební průmysl. V loňském roce výrazně zvýšil počet zaměstnanců, na konci roku jich měl 574, což je o 120 více než na konci roku 2012.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.