Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Pátek na pražské burze opět v červeném

S tím, jak se protahují jednání v USA kolem záchranného balíčku, vyprchává z investorů i jejich prvotní nadšení. Pražská burza v souladu s většinou evropských trhů během dnešního dne klesala a pražský index PX během pátku oslabil o 2,05 % na 1274 bodů.

Průběh obchodování v tomto týdnu nebyl zdaleka tak hektický jako minulý týden. Pražská burza nakonec zakončila obchodování na 1274 bodech, což představuje v týdenním srovnání pokles o -3,21 %.

O páteční pokles se výrazně "zasloužily" bankovní tituly, především potom ERSTE (-4,77 %), která je oproti Komerční bance (-0,15 %) vždy náchylnější na negativní vývoj ve finančním segmentu v zahraničí. 

Nižší ceny uhlí a ropy se projevily také na akcií společnosti NWR, které oslabily o -6,18 %. Akcie ČEZ (-0,09 %) byly o poznání rezistentnější, když se opakovaně pokoušely získat zpět hranici 1100 Kč.

Informace o novém více jak 6 % akcionáři posunuly mírně níže akcie ZENTIVA (-0,70 %). Nejvýše za poslední 3 týdny naopak uzavřel poslední dny stagnující PHILIP MORRIS (+0,92 %). Developerské společnosti si vedly rozdílně. Růstový týden má za sebou ECM, které jen za pátek posílilo o 4,62%. Naopak ORCO oslabilo o -0,75 % na 475 Kč za akcii. Celkové objemy obchodů vykázaly podprůměrnou úroveň 2,62 mld. Kč.

Pro nadcházející týden bude nepochybně nejvýznamnější a nejvíce sledovanou událostí pro trhy výsledek jednání vrcholných představitelů USA v Kongresu ohledně plánu přijetí záchranných opatření proti současné krizi finančních trhů. Jeho přijetí/výsledek je na finančních trzích netrpělivě očekáváno.

Zdroj: Kurzy.cz, Capital Partners, Atlantik FT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.