CZK/€ 24.295 -0,12%

CZK/$ 23.007 -0,52%

CZK/£ 28.268 +0,19%

CZK/CHF 24.651 +0,20%

09. 12. 2014

0 komentářů

Palladium změní majitele. Tolik ještě nikdo nezaplatil

 


 

Palladium změní majitele. Tolik ještě nikdo nezaplatil

Praha – Nejdražší nemovitost v Česku bude mít brzy nového majitele. Za pražské nákupní centrum Palladium dá německá společnost Union Investment podle informací Hospodářských novin nejméně 565 milionů eur – v přepočtu 15,6 miliardy korun. Tolik za jednotlivou budovu v zemi ještě nikdo nezaplatil.

Současný vlastník Palladia, další německá firma Hannover Leasing, tak na prodeji vydělá. Před sedmi lety získala nákupní centrum za dosud rekordních 535 milionů eur.

Podle informací Hospodářských novin ze dvou nezávislých zdrojů je obchod domluven, byť německé společnosti zatím dohodu oficiálně nepotvrdily. „Máme skutečně zájem investovat na pražském kancelářském a maloobchodním trhu,“ naznačil Fabian Hellbusch, mluvčí Union Investment. Nový majitel by měl Palladium převzít začátkem příštího roku. Vedle zhruba dvou stovek obchodů na 40 tisících metrech čtverečních získá také přiléhající kanceláře – ty zabírají zhruba zbylou třetinu ploch.

Palladium v centru Prahy je nejlukrativnějším nákupním centrem v zemi. Předností je jeho umístění ve středu města na metru a dalších spojích hromadné dopravy, také sousedí s hlavní nákupní třídou Na Příkopě. Podle odborných odhadů lidé ve zdejších obchodech či restauracích utratí měsíčně kolem 350 milionů korun. Denně tam zavítá v průměru 45 tisíc lidí. „Během některých předvánočních dní v loňském roce ale návštěvnost překročila 70 tisíc lidí za den,“ prohlásila Karolína Peterková z marketingového oddělení společnosti Property Solutions, jež obchodní centrum spravuje.

REKLAMA

Kdo je budoucí majitel Palladia? Jací další zájemci se o něj ucházeli? Čtěte více v dnešních Hospodářských novinách.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *