Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Padělky vozí Vietnamcům do Česka kalabrijská mafie

Investice 11.11.2009 | 07:42 0 Komentářů

Ústavní soud posvětil vydání jednoho z podezřelých v obchodě s padělky do Itálie

Brno – V Evropské unii už prakticky neexistuje výrobek, který by neměl svého dvojníka v podobě padělku, ukazují poznatky z průzkumů, které si nechal dělat Brusel. Z tohoto pohledu tedy Ústavní soud v Brně rozhodl o „velké rybě“.
Ústavní soudci posvětili v těchto dnech na základě evropského zatýkacího rozkazu vydání jednoho z mužů, který se zapojil do rozsáhlého mezinárodního obchodu s padělky. Ty – mimo jiných zemí – končily také v Česku.
Je to v jednom ohledu velmi neobvyklý případ. Do obchodu organizovaného Vietnamci se totiž zapojila také proslulá mafie z Kalábrie, známá především svým podílem na evropském obchodu s drogami. Kalabrijci v tomto případě rozšířili svůj záběr o Česko, když pomáhali padělanému zboží dostat se z Vietnamu a Číny na český trh.
Italská policie celou skupinu pozatýkala a soud v Římě rozhodl o vazbě pro několik z nich. V cele skončili Italové, Vietnamci i Češi. „Skupina od února 2008 do února 2009 měla spáchat za účelem dopravy zboží přes pozemní hranice a celní prostory více trestných činů: přechovávání odcizeného zboží, falšování, dovozu a obchodu s výrobky s falšovanými známkami, pašování a vydávání faktur a dalších dokumentů pro neexistující operace,“ zaznamenali do soudního spisu vyšetřovatelé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.