Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

OVB stáhla žalobu za film o divokých večírcích. Nechce medializaci

Společnost OVB Allfinanz stáhla žalobu na studenta dokumentaristiky Jakuba Charváta, který před dvěma lety natočil snímek s názvem Rada nad zlato. Ve filmu zaznamenal kontroverzní praktiky finančních poradců společnosti OVB Allfinanz a popsal příběhy lidí, kteří kvůli špatné radě přišli o úspory.

Společnost nejprve chtěla  projekci dokumentu úplně zakázat, ale loni film unikl na internet. OVB pak Charváta zažalovala a požadovala kompenzaci 100 tisíc korun za poškození dobrého jména společnosti. Jenže teď firma žalobu stáhla.

„Žalobce (OVB) již nemá zájem nadále zatěžovat své seriózní podnikání spory z minulosti ani na další medializaci, která nikoliv z podnětu žalobce nekorektně provází celý průběh věci. Žalobce bere tímto svou žalobu z 18. 2. 2016 zpět,“ píše se v žádosti o stažení žaloby, která dorazila na Městský soud v Praze. „Řízení se skutečně zastavilo,“ potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci. Příští měsíc se mělo konat první soudní stání.

Jakuba Charváta stažení žaloby překvapilo. „Neočekával jsem, že to tak najednou stáhnou. Trochu jsem se s tou kauzou naučil žít. Zvykl jsem si připravovat na ten soud, chodit na jiné procesy s OVB a dělat si o tom poznámky,“ přiznal dokumentarista.

Zdroj: Aktualne.cz

Jeden komentář: “OVB stáhla žalobu za film o divokých večírcích. Nechce medializaci”

  1. Radek napsal:

    Trochu mě děsí jedna věc: Žaloba byla podaná 18. 2. 2016, tedy před rokem a čtvrt, a až příští měsíc mělo být první stání. Je skutečně normální, že se spor k soudu dostane až za tak dlouhou dobu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.