Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

OVB stáhla další soudní spor

Investice 27.02.2017 | 10:06 0 Komentářů

Jako příjemný způsob vydělávání peněz připadlo Markétě Brožové nabízení smluv klientům. Nastoupila proto do poradenské společnosti OVB Allfinanz. Po půl roce ale zjistila, že smlouvy jsou pro klienty nevýhodné a rozhodla se je rušit. Firma po ní následně požadovala vrácení všech provizí ve výši 15 tisíc korun.

Spor se dostal i k soudu, kde OVB později žalobu stáhla. Markéta dělala s klienty investiční životní pojištění. Ve chvíli, kdy se jedna klienta pokusila vložené prostředky vybrat začal být problém. V tu chvíli již Markéta začala postupně na finanční praktiky této firmy měnit názor.

Ze začátku to vypadalo slibně. Po půl roce jsem ale i s kamarádkou změnila názor. Dělaly jsme samá investiční životní pojištění, která pro klienty nebyla úplně výhodná, jak jsme později zjistily,“ vypráví Markéta.

Podepsané smlouvy začala Markéta s kamarádkou postupně rušit. „To pro mě bylo hlavní. Myslím, že jsem čestný člověk a moc dobře by se mi potom nespalo,“ říká Markéta. V tu chvíli ale nastoupilo OVB a po Markétě s kamarádkou začalo požadovat zpětně vyplacené provize.

Celý případ se dostal i k soudnímu dvoru. „Chtěli více důkazů, které jsme jim poskytly. Předvolaly jsme svědky a dodaly patřičné dokumenty. Když OVB vytušilo, že by mohlo prohrát i podruhé, svou žalobu stáhlo,“ uzavírá Markéta.

Zdroj: Aktualne.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.