Pátek 22. března. Svátek má Leona.

OVB míří s aplikacemi na tablety

Finančně poradenská společnost OVB Allfinanz jako první finanční instituce v České republice vydává pro své spolupracovníky, klienty i širokou veřejnost dvě aplikace určené pro iPad a ostatní tablety (tisková zpráva OVB).

První z nich je OVB Journal, magazín s články a rozhovory na téma financí, finančních trhů a firemních projektů. Zajímavé texty jsou doplněné o interaktivní prvky jako jsou animace, videa a zvukové stopy, které povyšují čtení magazínu na zábavu.

Aplikace Finanční test národa pak zábavnou a nenásilnou formou nabádá majitele tabletů, aby si prověřili své znalosti finančních pojmů. Obě aplikace podporují dlouhodobou snahu společnosti OVB zvýšit finanční gramotnost Čechů, proto jsou zdarma ke stažení v Apple App Store a na Android Market.

OVB Journal nyní na iPad a Android tablety

OVB Journal se po třech a půl letech existence v tištěné podobě dočkal vydání na tablety iPad a Android. Zářijové číslo plně využívá a demonstruje výhody moderních elektronických zařízení, které získávají na velké popularitě. Souběžně s tištěnou verzí si tak mohou majitelé tabletů zdarma prohlížet články obsahující bonusové fotografie, videa, animace a zvuky.

První reakce jsou nesmírně pozitivní, podařilo se nám udělat plnohodnotné vydání Journalu pro 21. století a být mezi finančními institucemi první nejen v České republice, ale v rámci celého holdingu OVB Allfinanz," uvádí Jaroslava Matoušková, šéfredaktorka magazínu a ředitelka Marketingu a PR společnosti. Čtečku OVB Journal s aktuálním vydáním lze zdarma stáhnout v Apple App Store a na Android Market.

Finanční test národa prověří gramotnost

Aplikace Finanční test národa na iPad zábavnou formou otestuje veřejnost deseti otázkami znalost běžných finančních pojmů. Doplňující videa s odpověďmi náhodných respondentů z ulice úsměvně poukazují na fakt, že finanční gramotnost není v České republice na vysoké úrovni. Novinka mezi českými aplikacemi oslovuje novou bonitní skupinu, majitele iPadů, která však paradoxně se svými financemi často neumí efektivně hospodařit.

"Jedním z našich hlavních cílů je trh vzdělávat a tím ho rozvíjet. Lidé by měli vědět, jak s penězi hospodařit a jak je co nejvíce zhodnotit," vysvětluje Michal Knapp, generální ředitel OVB Allfinanz. "V dalších měsících proto plánujeme další aplikace pro širokou veřejnost a užitečné nástroje pro potřeby našich spolupracovníků," doplňuje Knapp. Finanční test národa je ke stažení zdarma v Apple App Store, vyplnit jej můžete i na Facebooku (http://apps.facebook.com/financnitest ).

Tablety v Čechách a ve světě

Dle dostupných údajů se počet tabletů v České republice blíží hranici 100 000 ks a uživatelská báze se rychlým tempem zvyšuje. Zhruba tři pětiny všech aplikací jsou stahovány na zařízení společnosti Apple, s velkým odstupem následuje mladší Android od Googlu. Celosvětově odhaduje společnost Gartner, že tito dva hlavní hráči prodají v roce 2011 přes 57 milionů kusů tabletů.

9 komentářů: “OVB míří s aplikacemi na tablety”

 1. čtenář napsal:

  Centrála OVB slibuje už asi 10 let svým poradcům CRM, dodnes nic nemají, například Partners je v podpoře poradců předběhli o několik tříd… Namísto toho si teď mohou poradci OVB prohlížet na tabletech OVB Journal – to je fakt dobrý fór!

  • František Jareš napsal:

   V tom OVB Journalu se píše předpokládám, jak je IŽP nejlepší produkt na trhu, kolik je za to provize , která pojišťovna jim dá nejvíc a přehled největších bouchačů. Aby se zbytečně neprodávalo něco, z čeho je méně peněz. Nebo ne?

   • Compliance napsal:

    Předpokládám pane Františku Jareši, že nosíte červené mokasíny od Gucciho, kostkovanou tyrkysovou košili od T.M. Lewina a bílé ponožky z Hedvy Moravská Třebová? A na hlavě máte zelené číro? Nebo, ne? Pěkný den.

    • František Jareš napsal:

     Nevím co to kouříte, ale někdy bych si to na nějakou párty vzal. Napište,co je to za matroš …

     • Compliance napsal:

      Zajimavý postoj pane Jareši. Jeden by řekl, že pokud druhý plácne pitomost tak už bude druhý mlčet a ne plácat dál ….. ne tak pan František!

      • František Jareš napsal:

       Teď jste mě přesvědčil už úplně, pane Compliance. Mimochodem, to je jméno nebo příjmení? Nebo se jenom stydíte?

       • Compliance napsal:

        Je to přezdívka, pane Jaroši. Nestydím se za ni. Styděl bych se, pokud bych do diskuse přispíval pitomostmi častěji než jednou týdně. Kvůli Vám jsem svoji kvótu vyčerpal zbytečně brzy! Už jste ten Journal přečetl? A splnil se Váš předpoklad :)?

  • partners napsal:

   Partners zejména má již téměř hotovou aplikaci pro iPad/iPhone, Blackberry a Android, která je skutečně k něčemu a ne nějaká trapná čtečka článků z firemního webu. Aplikace umožňuje rychlý a mobilní přístup k veškerým klientským datům a jejich analýzám, k datům o poradcích, provizích a k dalším statistikám produkce. a samozřejmě i k aktualitám partnerů a centrály. Plná paleta finančních a sociálních kalkulaček a čtečka článků z finmag.cz a penize.cz je už jen třešinka navíc.

   • Compliance napsal:

    Partners jsou opravdu v mnohém novátoři! Proč ale stále (někteří) reagují na OVB jako býk na červený šátek? Že by ošklivé zážitky z mládí :)?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.