Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

OVB Allfinanz zneužívalo jméno ČNB

ČNB se nelíbí jednání některých zástupců OVB Allfinanz. Zneužívají prý její jméno při oslovování klientů.

„K tomuto jednání dochází zejména při oslovováním klientů v souvislosti s penzijní reformou, kdy odvoláváním se na pověření od centrální banky nebo použitím loga České národní banky tyto osoby využívají reputace České národní banky za účelem zvýšení důvěryhodnosti svého jednání,“ uvádí Česká národní banka.

Zdroj: Zpráva ČNB

4 komentáře: “OVB Allfinanz zneužívalo jméno ČNB”

 1. besters napsal:

  Zdravím ,

  co se týká objektivity tohoto článku:
  Česká národní banka upozorňuje na podvodné jednání některých prodejců produktů finančního trhu, kteří se při oslovování potenciálních klientů neprávem odvolávají na pověření od centrální banky. ČNB to vnímá jako zneužití svého jména a reputace k obchodním zájmům.
  Zdroj: http://www.cnb­.cz/miranda2/m2/cs/sp­otrebitel/ochra­na_spotrebite­le/upozorneni/ne­kale_praktiky­.html

  Takže tak samo by to mohlo platit pro Partners | AWD | OVB | ZFP atd…

  Takže předat neutrální názor není podmínkou jo ? :)))

  • Původní kolemjdoucí napsal:

   Před cca rokem mi volala paní z Kapitolu, maskujíce se za Kooperativu a odvolávajíc se na ČNB, že moje úrazové pojištění je již zastaralé. Když jsem jí vysvětlil, že nemám a nikdy jsem neměl ÚP u Koop, tak mi tvrdila, že mi ho uzavřel zaměstnavatel a nevím o něm. Po argumentu že od r. 98 nemám zaměstnavatele zalapala po dechu a zavěsila :-) Takže se evidentně vždycky najde někdo, kdo pro zvýšení důvěryhodnosti zneužije ČNB. Jde to napříč poradenským spektrem.

 2. Lucka napsal:

  Už je na čase s tím něco dělat, všichni se dnes živí investičním životním pojištěním, toto je vnucováno klientovi i třeba na výměnu oken s tím, že za 7 let tam na ta okna budou mít naspořeno…děs
  proč to učí poradce – no ,aby jejich vedoucí měli hodně velké peníze a těmi oslňují mladé lidi na školách a ředitelé k tomu jenom přihlížejí, bodeť by ne, vždyť za to mají velké prachy
  tak to jedině vichni uvítáme!!!!

 3. Petr Kratochvíl napsal:

  A co s tím ČNB udělá? Nic :-(

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.