Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Orco zveřejnilo auditované výsledky. Loňská ztráta činí 390 milionů eur

Developerská společnost Orco podle čerstvě zveřejněných hospodářských výsledků v loňském roce hospodařila se ztrátou 390,56 milionů eur.

Na auditované výsledky se netrpělivě čekalo již od března letošního roku, kdy firma požádala o soudní ochranu před věřiteli. Firma kvůli předlužení a celkové krizi na trzích zahájila na jaře rozsáhlý restrukturalizační program a současně vyjednává o investorském vstupu s americkou společností Colony Capital.

Před měsícem Orco zveřejnilo také výsledky hospodaření za první čtvrtletí. V tomto období se společnost propadla do ztráty 45,7 milionu eur, přičemž analytici očekávali ztrátu maximálně 23,5 milionu eur.

"Domníváme se, že i přes současnou nejistotu ohledně budoucího vývoje bude Orco schopno provést restrukturalizaci, a tudíž pokračovat v činnosti (klíčová budou jednání s věřiteli). S velkou pravděpodobností to však bude znamenat vysoký ředící efekt pro současné akcionáře (vydání nových akcií z titulu konverze dluhu a/nebo navýšení kapitálu). Budoucí hospodářské výsledky by měly být nadále zatíženy nepříznivým vývojem na realitním trhu (klesající ceny komerčních nemovitostí), což by mělo znamenat další ztráty z přecenění portfolia a pokles NAV na akcii. Stále nelze vyloučit, že v krajním případě může dojít i k likvidaci společnosti, při které by pravděpodobně nezbyla žádná hodnota připadající na akcionáře,"
komentuje situaci Orca společnost Atlantik FT.

Zdroj:
iHNed.cz, Atlantik FT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.