Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Oracle navýšil zisk o třetinu, akcie přesto poklesly

Investice 24.06.2011 | 08:59 0 Komentářů

Daří se prodávat software, prodeje hardwaru ovšem stagnují

San Francisco – Jen skutečnost, že v některých dílčích oblastech nesplnila v posledním čtvrtletí firemního finančího roku společnost Oracle očekávání analytiků, vedla k tomu, že akcie firmy oslabily o čtyři procenta.
Zisk největšího světového výrobce podnikatelského softwaru Oracle přitom ve zmíněném období vzrostl o více než třetinu. Firma dál silným tempem zvyšovala příjmy z prodeje svého softwaru. Bohužel ale tržby nedávno získaných aktivit v počítačovém hardwaru klesly. Právě na to trh reagoval oslabením firemních akcií.
Oracle oznámil, že čistý zisk za čtvrtletí do konce května vzrostl meziročně o 36 procent na 3,2 miliardy dolarů (zhruba 55 miliard Kč). Zisk na akcii dosáhl 75 centů a o šest procent překonal průměrná očekávání analytiků. Přesto to bylo pro akciový trh určité zklamání, protože Oracle za poslední rok a půl překonával odhady v průměru o deset procent.
Prodej softwaru vzrostl o pětinu
Tržby společnosti se zvýšily o 13 procent na 10,8 miliardy dolarů, což bylo v souladu s odhady. Prodej softwaru vzrostl o 19 procent na 3,7 miliardy USD, což bylo dokonce více, než se čekalo. Tržby hardwarové divize, kterou Oracle získal loňskou koupí výrobce serverů Sun Microsystems, však klesly o šest procent na 1,2 miliardy USD.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.