Pondělí 10. srpna. Svátek má Vavřinec.

Opilý policista nezaplatí dvoumilionovou škodu za nabourání 51 aut

Pojištění 14.04.2016 | 16:01 1 Komentář

Vysokoškolský učitel na Policejní akademii Karel Kadlec v opilosti poškodil 51 aut. Údajně ale neměl zaplacené povinné ručení. Škodu za dva miliony korun tak pravděpodobně zaplatí řidiči, kteří si pojistku poctivě platí.  

Česká kancelář pojistitelů (ČKP) zatím smlouvu o povinném ručení na Jeep Grand Cherokee nedohledala. „V naší databázi v tuto chvíli není žádná platná smlouva. Je tu jen malá pravděpodobnost, že si sjednal ručení těsně před jízdou a k nám se nová smlouva ještě nedostala,“ uvedl Aleš Povr, mluvčí ČKP.

ČKP nejprve zaplatí škodu způsobenou autem bez pojistky a následně ji bude požadovat po Karlu Kadlecovi. Úspěšnost ovšem podle Aleše Povra není příliš vysoká (pouze kolem 30 procent). Karel Kadlec způsobil již jednu nehodu před rokem a byl postaven mimo službu, šance na získání škody se tak ještě snižuje.

„Nezbude nám, než škodu uhradit z garančního fondu, do kterého vloni přispěly pojišťovny na podobné případy sumou 250 milionů korun. A ty svůj příspěvek promítly do pojistného svým klientům,“ dodal Aleš Povr.   

Zdroj: iHNed.cz

Jeden komentář: “Opilý policista nezaplatí dvoumilionovou škodu za nabourání 51 aut”

  1. Alena napsal:

    To snad nemá obdoby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.