Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Operátoři mají stejné ceny. Poslanec podal podnět k ÚOHS

Investice 13.02.2015 | 11:45 0 Komentářů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže má prověřit praktiky mobilních operátorů, kteří mají tarify se stejnými ceníkovými cenami.

Operátoři mají stejné ceny. Poslanec podal podnět k ÚOHS

Praha – Předseda sněmovního kontrolního výboru Vladimír Koníček (KSČM) podal podnět Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), aby prověřil praktiky mobilních operátorů při stanovování cen. Poslanci je podezírají z jednání ve shodě. Koníček to řekl ČTK. K podání podnětu ho ve středu pověřil kontrolní výbor.

Koníček má podle usnesení výboru podat podnět pro zahájení správního řízení pro možné porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže na trhu elektronických komunikací. Výbor už koncem ledna vyzval Český telekomunikační úřad (ČTÚ), aby takový podnět antimonopolnímu úřadu podal. Úřad už to udělal, ale Koníčkovi tento podnět připadá nedostatečný.

Kontrolní výbor v lednu vyzval ČTÚ, aby bez zbytečného odkladu podal podnět k ÚOHS k prošetření, zda postupem dominantních operátorů na českém trhu nedošlo při stanovení ceny nejlevnějšího tarifu a ceny nejlevnějšího neomezeného tarifu k ohrožení či porušení hospodářské soutěže.

Poslanci poukazují na to, že všichni tři dominantní mobilní operátoři nabízejí nejlevnější tarify za 349 Kč a nejlevnější neomezené tarify za 749 Kč. Podle člena výboru Štěpána Stupčuka (ČSSD) to ukazuje, že v ČR tento trh funguje nedostatečně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.