Čtvrtek 26. listopadu. Svátek má Artur.

Operátor O2 navýšil v pololetí zisk, akcie zatím prakticky nereagují

Investice 27.07.2018 | 13:05 0 Komentářů

České telekomunikační společnosti O2 se podařilo v pololetí zvýšit konsolidovaný čistý zisk o 5,4 procenta na 2,78 miliardy korun. Akcie společnosti zatím na výsledky prakticky nereagují a pohybují se těsně kolem včerejších uzavíracích hodnot.

„V první polovině roku jsme se soustředili na nabídku výhodných balíčků kombinujících mobilní služby, pevný internet na doma a naší digitální televizi. Tuto nabídku jsme do budoucna posílili nákupem první české fotbalové Fortuna ligy a Ligy mistrů,“ uvedl generální ředitel O2 Jindřich Fremuth.

Celkové konsolidované provozní výnosy O2 vzrostly o 0,6 procenta na 18,6 miliardy korun. Výnosy mobilního segmentu se zvýšily o 1,9 procenta na 9,97 miliardy korun. Negativní dopad evropské regulace roamingu a pokles hlasových výnosů a výnosů ze SMS a MMS kompenzoval nárůst výnosů z mobilních dat a prodeje zařízení.

Ve druhé polovině roku se chce společnost zaměřit na investice v Česku. „Ty směřují zejména do již oznámených nákupů exkluzivních sportovních práv a transformace informačních systémů. Na Slovensku budeme pokračovat v investicích do dalšího posílení vlastní mobilní sítě,“ uvedl finanční ředitel společnosti Tomáš Kouřil.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.