Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Olympus lhal na burze, nafukoval svůj zisk

Investice 14.12.2011 | 09:40 0 Komentářů

Olympus jen pár hodin před termínem odevzdal opravené výsledkové zprávy

Tokio – Japonská elektrotechnická společnost Olympus na poslední chvíli předložila burzovním orgánům přepracované výsledkové zprávy za poslední roky.
Zhruba tři hodiny před vypršením termínu tak splnila klíčovou podmínku nutnou k tomu, aby mohly její akcie zůstat na burze. Revize výsledků podle očekávání ukázala, že hospodaření firmy bylo za poslední roky horší, než Olympus uváděl.
V přepracovaných zprávách podnik například uvádí, že za finanční rok 2011, který skončil v březnu, dosáhl čistý zisk pouze 3,87 miliardy jenů (asi 966 milionů Kč). V dosavadních zprávách přitom Olympus tvrdil, že byl jeho zisk zhruba dvojnásobný a činil 7,38 miliardy jenů.
Firmou nyní otřásá skandál se zatajováním ztrát z investic. Dosavadní vyšetřování ukazuje, že se Olympus dopouštěl protizákonných transakcí více než 20 let. I když firma nyní předložila nové výsledkové zprávy, stále se jí může stát, že tokijská burza její akcie vyškrtne z obchodování. Zatím totiž stále není jasné, jak se provozovatel akciového trhu postaví k tomu, že firma tak dlouho klamala investory.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.