Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

Olympijská vítězka Samková bude tváří nového auta z Kolína

Investice 08.03.2014 | 06:19 0 Komentářů

Toyota měla štěstí, když začala snowboardistku podporovat ještě před začátkem olympijských her v Soči.

Olympijská vítězka Samková bude tváří nového auta z Kolína

Ženeva – Doslova šťastnou ruku mělo tuzemské zastoupení automobilky Toyota, když vloni na konci roku vyhovělo žádosti nového manažera snowboardistky Evy Samkové  a podepsalo s ní smlouvu o oficiálním partnerství.

Eva Samková se totiž letos v únoru na olympiádě v Soči stala vítězkou ženského snowboardcrossového závodu.

Na závody a tréninky po evropských horách tak nadále bude jezdit v Toyotě Auris Touring Sports, ale navíc se stane i oficiální tváří nového modelu Aygo. Ten se vyrábí v České republice.

Eva Samková si již automobil byla prohlédnout přímo na ženevském výstavišti, kde si vůz odbývá svoji světovou premiéru.

Svůj vůz dostane olympijská vítězka k užívání až v polovině roku, kdy z výrobních linek kolínské automobilky sjedou první exempláře nové generace tohoto minivozu.

Eva Samková pozvání do Ženevy přivítala. „Po dlouhých oslavách zlatého úspěchu a opětovně rozjetém náročném tréninku na další dva svěťáky je pro mne procházka mezi auty parádním relaxem. Jsem nadšená, že mohu být ambasadorem automobilu, který vyrábí lidé u nás doma v České republice,“ svěřila se online deníku Aktuálně.cz.

Jeho design se jí líbí. „Určitě chci bílé auto a nechám si ho vyzdobit grafikou, která mi přinesla štěstí v Soči,“ říká. Na autě tedy budou vyobrazeni pro ni typičtí vlci. 

Nevadí jí, že Toyota Aygo je malý vůz. „Malé auto je do města mnohem lepší, lépe se s ním parkuje a samozřejmě je kvůli nižší spotřebě i mnohem ekologičtější,“ svěřila se.

I když měla možnost si zvolit i vůz s automatickou převodovkou, dala přednost manuálnímu řazení. „Jsem od taťky vycepovaná, abych včas podřazovala, navíc automatická převodovka zvyšuje spotřebu a já mám radši auta s nízkou spotřebou.  I když se přiznám, že ráda jezdím rychle,“ dodala.

Kromě Toyoty má v současné době za partnery ještě řadu dalších firem. Toyota je však společně s Red Bullem jedna ze dvou hlavních. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.