Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Odstěhovat se za prací? Nepřipadá v úvahu ani v krizi

Investice 19.08.2009 | 14:03 0 Komentářů

Lidé práci mění méně často, ale stěhovat se kvůli ní nechtějí.

Brno – Udržet si práci co nejdéle, klidně za ní hodinu dojíždět a měnit ji jen při mimořádně výhodné nabídce. Ekonomická recese mění způsob, jakým se lidé na trhu práce v České republice chovají. Podle personálních agentur si jejich klienti práce stále více váží.
„Lidé jsou ochotni akceptovat podmínky, které by pro ně dřív byly nepřijatelné. Nehoní se tolik jen za vidinou vyšší mzdy, dobře si uvědomují, že pokud změní práci, octnou se znovu ve zkušební době, kde jsou nejvíce ohrožení v případě snižování stavu,“ poznamenal marketingový manažer personální agentury Manpower Jiří Halbrštát.
Dočasná práce? V krizi klidně
Tuto tendenci potvrzuje i čerstvý průzkum personální agentury Grafton, která změny zjišťovala mezi 2500 uchazeči o práci.
„Ekonomická situace a nízký počet pracovních nabídek nutí uchazeče zvažovat všechny typy pracovních smluv. Evidujeme například zvýšený zájem o smlouvy na dobu určitou. Podle našeho průzkumu by vzhledem k ekonomické situaci takovou smlouvu akceptovalo  přes 40 procent dotázaných uchazečů,“ upozornil Milan Novák, manažer společnosti Grafton pro Českou republiku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.