Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Odstartováno, závod elektromobilů kolem světa začal

Investice 16.08.2010 | 13:30 0 Komentářů

Elektřina potřebná pro jízdu musela být předem vyrobena ve slunečních elektrárnách

Ženeva – Přes Evropu, Asii a Sevení Ameriku povede trasa tří elektrických vozidel, jejichž závod začal v Ženevě. 30 tisíc kilometrů dlouhou trasu chtějí zdolat za 80 dní.
Účastníci chtějí dokázat, že elektrický pohon je již dnes plně využitelný v běžné osobní dopravě. Podmínkou k účasti v závodě byla proto schopnost vozidel ujet za den alespoň 500 kilometrů průměrnou rychlostí 80 kilometrů v hodině a vyšší a schopnost nabít baterii během čtyřhodinové polední přestávky. Vozidlo musí uvézt dva lidi. Elektrická energie, kterou budou vozy při své cestě čerpat, musela být předem dodána do rozvodné sítě z obnovitelných zdrojů, tedy hlavně ze solárních a větrných elektráren.
Inspirací pro závod byla cesta kolem světa Švýcara Louise Palmera, který již před dvěma lety objel svět v solárním automobilu. Za vozidlem si celou dobu táhl velký přívěs se solárními panely.
Do Česka nepřijedou
Účastníci závodu budou svá elektrická vozidla prezentovat během zastávek ve 150 městech. Českou republiku při letošním závodě ovšem nenavštíví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.