Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

Oděvnímu řetězci C&A klesl v Česku zisk o čtyři pětiny

Investice 21.01.2015 | 16:23 0 Komentářů

Uzavření některých prodejen a výrazný pokles obchodních marží přispěl k poklesu provozního výsledku hospodaření o 60 procent, uvedla firma.

Oděvnímu řetězci C&A klesl v Česku zisk o čtyři pětiny

Praha – Oděvnímu řetězci C&A Moda klesl v ČR ve finančním roce 2013/14 zisk o 81 procent na 13 milionů korun. Tržby se snížily o dvě procenta na 2,43 miliardy korun. Vyplývá to z údajů ve výroční zprávě firmy.

Důvodem snížení obratu bylo mimo jiné i uzavření některých prodejen. „Tento fakt spolu s výrazným poklesem obchodní marže přispěl k poklesu provozního výsledku hospodaření o 60 procent,“ uvedla firma ve výroční zprávě.

C&A Moda vzhledem k situaci na trhu rozhodla o dočasném omezení expanze, případné nově otevírané pobočky budou pouze na exkluzivních místech.

„Pomocí tlaku na úsporu nákladů a rozšířenou podporu prodeje a marketingu a díky maximálnímu úsilí uspokojit zákazníky bude snahou společnosti v dalších letech zvýšit obrat u srovnatelných poboček a stabilizovat vývoj hospodářského výsledku,“ uvádí dále zpráva.

C&A Moda patří mezi největší prodejce oděvů v ČR spolu se společnostmi Tesco Stores, New Yorker, Hennes & Mauritz, Takko a KiK. Firma v Česku provozovala loni 40 obchodů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.