Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Odboráři v Tescu chtějí čtyři procenta k platu navíc

Investice 22.03.2010 | 17:24 0 Komentářů

Část odborářů požaduje také omezení počtu agenturních pracovníků.

Praha  – Čtyři procenta navíc k platu a méně lidí z agentur požaduje část odborářů ve společnosti Tesco Stores. V řetězci působí několik organizací a s tímto požadavkem přišli zástupci Nezávislých odborů Tesco. Současná kolektivní smlouva bude platit do konce června.
„Odbory stanovují v textu jasná a striktní pravidla na dodržování zákona a požadují zejména spravedlivé mzdové ohodnocení zaměstnanců. Počítají též s nárůstem mezd o čtyři procenta a podmínkou plného pracovního úvazku zaměstnanců a omezením využívání krátkodobého agenturního zaměstnávání bez souhlasu odborů,“ cituje ČTK tiskového mluvčího organizace Jana Skácela.
Kolektivní vyjednávání je podle něj nyní ve své poslední fázi. Odboráři v Tescu rozhodně nepatří mezi ty, kdo by se báli ozvat. Loni podpořili výzvu jiných svazů, aby se obchodní řetězce nepředháněly v prodlužování otevírací doby na Štědrý den, o rok dřív neváhali vyhlásit stávkovou pohotovost, když se jim zdálo, že firma počítá do budoucna s příliš nízkým počtem pracovníků v prodejnách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.