Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

Od listopadu zaplatíme v obchodech i mobilem

Banky 03.10.2017 | 13:23 0 Komentářů

Od poloviny listopadu získají klienti tří tuzemských bank možnost využít při svých platbách i mobilní telefon. V Česku se totiž zprovozní služba Android Pay, která umožňuje zaplatit pouhým přiložením mobilu k terminálu.

Službu prozatím nabídnou tyto banky: Komerční banka, Moneta a mBank. „Mobilní platby budeme spouštět v listopadu. O tom, která to bude platforma, jsme zatím neinformovali,“ odpověděl mluvčí Monety Jakub Švestka.

Banky jsou však k podávání informací skoupé, jelikož společnost Google rozladil i zveřejnění pouhého termínu spuštění služby. Mimo banky se chystají službu využít i oba platební kolosy.

První banky, které se službou Android Pay přijdou, budou využívat Mastercard,“ sděluje šéf společnosti Mastercard Europe pro Českou republiku a Slovensko Miroslav Lukeš bez bližších podrobností.

Visa je připravená na platby mobilem za použití tokenu,“ uvedl regionální manažer Visy pro Česko a Slovensko Marcel Gajdoš. Takzvaný token nahrazuje v mobilních platbách Visy informaci o účtu z karty.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.