Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Home Credit potvrzuje oživení. Půjčil o 44 % peněz víc

Investice 30.08.2010 | 15:55 0 Komentářů

Home Crdit zaznamenává prakticky na všech trzích růst poptávky po úvěrech

Amsterdam,  Praha – O pětinu více úvěrů než ve srovnatelném období loňského roku poskytly vloni zákazníkům společnosti, které nabízejí úvěrové a bankovní služby pod značkou Home Credit ve střední a východní Evropě a v jihovýchodní Asii.
Jejich počet se od ledna do července přiblížil k hranici tří miliónů. Celková výše těchto úvěrů dohromady dosáhla EUR 1,48 miliard (přibližně 36,7 miliard korun). Zatímco počet úvěrů meziročně narostl o 22 %, jistina dokonce o 44 %.
„Ačkoliv nemůžeme tvrdit, že celosvětové ekonomické zpomalení je již za námi, pozorujeme téměř ve všech zemích, kde působíme, růst poptávky po úvěrech. S tím, jak se ekonomiky pozvolna stabilizují a nezaměstnanost klesá, nebo alespoň stagnuje, finanční instituce mají větší ochotu půjčovat, klienti zase nabývají sebedůvěry,“ komentuje situaci Sonia Slavtcheva, finanční ředitelka skupiny Home Credit.
V Asii je dynamika nejvyšší
Podle ní lze nejvyšší dynamiku pozorovat v Číně a Vietnamu, zemích, které byly zasaženy krizí nejméně. „V Číně stále expandujeme do dalších provincií. V této zemi činil meziroční nárůst objemu nových úvěrů pod značkou Home Credit 230 %, ve Vietnamu 173 %. V Rusku, na našem největším trhu, jsme letos zatím poskytli o 52 % více úvěrů než vloni. Dobře se nám daří také v Bělorusku a Kazachstánu, kde se nárůsty pohybují kolem 45 %. Mírné zvýšení jsme rovněž zaznamenali v Česku a z hlediska počtu úvěrů i na Slovensku.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.