CZK/€ 24.370 +0,04%

CZK/$ 22.260 +0,07%

CZK/£ 28.071 -0,11%

CZK/CHF 25.266 -0,02%

22. 09. 2014

0 komentářů

Octavia brzy zaútočí na stupně vítězů. V srpnu byla už šestá

 


 

Octavia brzy zaútočí na stupně vítězů. V srpnu byla už šestá

Škoda Octavia třetí generace nadále posiluje své pozice na evropském trhu s novými auty. Statistika výzkumné a konzultační společnosti Jato Dynamic uvádí, že v srpnu si Škoda mezi svými konkurenty polepšila na celkovou šestou příčku.

12 453 prodaných octavií v Evropě je o 22 procent lepší číslo než v loňském srpnu. Navíc Škoda zmenšuje svůj odstup od dalších úspěšných vozů, které jsou zatím před ní. Konkrétně na dosažení třetí příčky, na které je zatím Renault Clio, by stačilo v srpnu zvýšení prodejů o přibližně 2100 kusů.

Na prvním místě je stále neochvějně Volkswagen Golf s více než 32 000 prodanými kusy, za ním další Volkswagen, tentokrát Polo. Před octavií jsou ještě Ford Fiesta a Opel Corsa.

Desítku nejúspěšnějších doplňují Ford Focus, Audi A3, Peugeot 208 a Volkswagen Passat.

REKLAMA

V pořadí za prvních osm měsíců letošního roku je octavia osmá. Meziročně si však vylepšila prodejní čísla o bezmála čtyřicet procent.

Žebříček mimo jiné ukazuje, že u Evropanů nadále zůstávají v oblibě malá auta. Mezi nejprodávanějšími deseti typy je jich zastoupeno pět. Čtyři místa obsadily vozy z kategorie nižší střední třída a jedna pozice patří Volkswagenu Passat, což je model střední třídy.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *