Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Očima řidiče: Kritická místa, kde opravy ucpou D1

Investice 18.11.2011 | 16:01 0 Komentářů

Projeli jsme nejfrekventovanější dálnici a zkoumali místa, která projdou opravou

Stav dálnice D1 v úseku mezi Prahou a Brnem je už natolik špatný, že na některých místech musí být uzavřeny části stoupacích pruhů, jinde jsou značky upozorňující na nerovnosti. Nerovnosti ovšem znepříjemňují jízdu prakticky po celém úseku D1 od Mirošovic až po 168. kilometr.
Přes mrazivé počasí, které tento týden panuje, redaktor Aktuálně.cz během testovací jízdy z Prahy do Brna zjistil, že silničáři pracují na řadě míst. Jde však pouze o napravení těch největších škod, generální oprava dvacítky úseků má začít příští rok.
Podle posledních informací z Ředitelství silnic a dálnic se bude každý rok pracovat na zhruba dvou až třech úsecích najednou, v příštím roce přijdou s velkou pravděpodobností na řadu dva úseky ve středních Čechách. První je mezi 41. – 48. kilometrem (Šternov-Psáře), druhý pak mezi 66. – 75. kilometrem (Loket-Hořice).
První velké uzavírky až od června
Původně se s generální opravou, během které bude rovněž dálnice v odstavném pruhu o 75 centimetrů rozšířena, mělo začít v březnu. Ředitelství silnic a dálnic ovšem do té doby nestihne získat všechna potřebná povolení, a tak je podle vyjádření Jiřího Švorce, zmocněnce pro dostavbu D1, pravděpodobné, že velká uzavírka a stavební práce začnou na D1 příští rok v červnu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.