Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Ocenění pro analytiky Erste Group

Za investiční doporučení v regionu střední a východní Evropy ocenila prvním místem londýnská analytická společnost „AQ Research“ tým analytiků Erste Group.

Výsledky výzkumu společnosti AQ Research "Austria and Central Europe Research Yearbook 2008" byly letos vyhlašovány potřetí v historii. Analytici se zaměřili na investiční doporučení (koupit/držet/prodat). Do výzkumu bylo zařazeno 31 analytických společností/investičních bank ve vztahu k 173 pokrývaným kótovaným společnostem v regionu středo a východoevropského regionu.

Analytici Erste Group těží ze své silné pozice na zmíněných trzích a ve své kategorii se stali vítězi již potřetí v řadě.

“Investování ve střední a ve východní Evropě je rozdílné, místní „blue chip“ akcie jsou v mezinárodním srovnání podniky s malou a střední kapitalizací. Proto nejsou likvidita ani velikost obchodovatelných akcií srovnatelné s hlavními světovými akciemi. Mnohem důležitější je však skutečnost, že naprostá většina těchto CEE akcií vykazuje nadprůměrný růst” prohlásil Fritz Mostboeck, vedoucí analytického týmu Erste Group
 
Zároveň Fritz Mostboeck vyjádřil svá očekávání pro letošní a příští rok: “Samozřejmě trhy jsou ve střední a východní Evropě krátkodobě ovlivňovány globálními trhy, ale v dlouhodobém horizontu by měly i nadále profitovat z výjimečných růstových příležitostí. V příštích letech očekáváme ve střední a východní Evropě ekonomický růst okolo 5 %."Zdroj: Tisková zpráva Erste Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.