Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Ocenění Podnikatel roku 2010 získali bratři Walachové

Investice 16.02.2011 | 23:36 0 Komentářů

Vítězové zjistili, že obchodovat se dá se vším. Mají obrat 100 milionů eur ročně

Praha – Držiteli ocenění Podnikatel roku 2010 ČR se dnes stali bratři Adam, Mariusz a Valdemar Walachovi ze společnosti Walmark. Vítěznou trofej dnes večer převzali v pražském Paláci Žofín z rukou ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga a Magdaleny Souček, vedoucí partnerky firmy Ernst & Young, která soutěž v ČR vyhlašuje od roku 2000.
Vítěz soutěže bude mít šanci utkat se o titul světového podnikatele roku v Monte Carlu.
Titul Technologického podnikatele roku si odnesl Václav Muchna ze společnosti Y Soft Corporation. V letošním roce byl už posedmé udělen také titul Sociálně prospěšný podnikatel roku 2010, který obdržel Pavel Křížek z Ochrany fauny České republiky.
Bratři Walachové firmu Walmark zakládali s cílem podnikat v počítačích, ale s otevřením trhů zjistili, že se dá obchodovat naprosto se vším. Jejich cílem bylo vždy dodávat i nějakou přidanou hodnotu, a proto vybudovali vlastní výrobní závody v Česku i na Slovensku. V rámci firmy tak založili divizi nápojů (značka Relax), farmaceutickou (obchoduje a vyrábí především doplňky stravy a léky) a třetí byla divize zemědělských produktů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.