Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Ocenění Banka roku mění po osmi letech generálního partnera

Prestižní a finančními institucemi respektované ocenění Banka roku mění poprvé od svého vzniku v roce 2002 generálního partnera. Dosavadní pozici společnosti MasterCard Europe zaujímá akciová společnost Fincentrum, přední poskytovatel služeb finančního poradenství v ČR a na Slovensku. Fincentrum a.s. je sesterská společnost tvůrce a organizátora ocenění, společnosti Fincentrum Media s.r.o. (Tisková zpráva Fincentrum)

„Společnost MasterCard Europe byla dlouhodobým partnerem, který zejména prostřednictvím Jána Čarného, úspěšného ředitele české a slovenské pobočky, významně přispěl k rozvoji ocenění a k jeho dobré pověsti mezi spotřebiteli i samotnými hodnocenými finančními institucemi,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda organizačního výboru ocenění.

Ačkoli se zdálo být pokračování generálního partnerství společnosti MasterCard Europe zajištěno také objednávkou společnosti pro realizaci letošního ročníku ocenění z července 2009, došlo na přelomu září a října s příchodem nového ředitele tuzemské pobočky MasterCard Europe k opětovnému otevření již dohodnutých podmínek spolupráce. To vedlo organizátora ke změně generálního partnera.

„Fakt, že MasterCard Europe naléhal na podstatnou změnu podmínek partnerství jen čtyři týdny před vyhlášením výsledků ocenění, zásadním způsobem ohrožoval přípravu a zdárný průběh letošního ročníku. Litujeme, že muselo dojít k ukončení spolupráce se společností MasterCard Europe tímto způsobem, ale úspěšný průběh nejprestižnějšího ocenění v českém finančnictví je pro nás přednější,“ doplnil Stuchlík.

Klíčová fakta podstatná pro další úspěšný rozvoj ocenění Fincentrum Banka roku ®:

Fincentrum patří mezi nejsilnější poradenské společnosti v ČR a na Slovensku. S více než 600 kvalifikovaných poradců a předpokládaným letošním obratem ve výši 450 mil. korun je Fincentrum dostatečně silným a zkušeným partnerem pro organizaci nejprestižnějšího hodnocení finančních institucí v ČR. 

Důležitým požadavkem na generálního partnera ocenění, které hodnotí kvalitu finančních institucí, je kvalita jeho vlastních produktů a služeb. Fincentrum zvítězilo ve dvou nezávislých testech finančních poradců, které organizovala Česká televize (březen 2008, pořad Černé ovce) a vydavatelský dům Stanford (srpen 2009, týdeník Profit).

  • Fincentrum Banka roku
    se stává pro skupinu Fincentrum strategickým partnerstvím

Přínos generálního partnerství ocenění Fincentrum Banka roku, který je odhadován na více než 20 mil. korun ročně, vysoce přesahuje náklady na toto partnerství. Z tohoto pohledu se stává sponzoring ocenění Banka roku® pro Fincentrum strategickou investicí, která přispěje k dalšímu rozvoji značky Fincentrum i vztahů s finančními institucemi, se kterými Fincentrum v rámci finančního poradenství spolupracuje.

  • Cílem ocenění Fincentrum Banka roku je být nadále respektovaným a nezávislým hodnocením finančních institucí

Banka roku® je od roku 2002 respektovaným a nezávislým finančním oceněním. Organizátoři ocenění nevyžadují od finančních institucí žádné poplatky za registraci hodnocených produktů ani nejsou úzce spojeni s jedním mediálním domem nebo jiným podnikatelským subjektem. Na rozdíl od jiných žebříčků a hodnocení si Fincentrum Banka roku zakládá na stabilní a transparentní partnerské struktuře (většina partnerů je partnerem hodnocení více než 5 let).

  • Změnou generálního partnera není v žádném případě ohrožen letošní ročník ocenění

Přípravy ocenění Fincentrum Banka roku 2009 probíhají již od jarních měsíců letošního roku. O změně generálního partnera byli informováni porotci ocenění, partneři i hodnocené finanční instituce. Dlouholetá zkušenost produkčního týmu i stabilní finanční zázemí organizátora jsou garancí zdárného průběhu osmého ročníku nejprestižnějšího finančního cenění v ČR.

Cílem ocenění Fincentrum Banka roku je ohodnotit služby a produkty finančních institucí působících v České republice. Ocenění je každoročně pořádáno pod záštitou Ministerstva financí České republiky.

O vítězích deseti z dvanácti kategorií rozhoduje odborná porota. Hlasování probíhá korespondenční formou pod notářským dohledem, stejně jako zpracování výsledků. Porota je složena z přibližně 50 členů – odborníků z finanční oblasti, sféry bankovnictví, státní správy, akademické a politické sféry a v neposlední řadě zástupců předních korporací v ČR. Na rozdíl od některých jiných hodnocení na českém trhu není žádný z porotců zaměstnán v hodnocených institucích či jinak zainteresováni na výsledcích ocenění. Vítěz ocenění Nejdůvěryhodnější banka roku 2009 vzejde z výsledků výzkumu veřejného mínění, který realizovala společnost STEM/MARK.

Výsledky ocenění Fincentrum Banka roku 2009 budou vyhlášeny během slavnostního večera dne 21. října 2009, který bude živě přenášen divákům České televize.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.