Pondělí 19. října. Svátek má Michaela.

Ocelárna ArcelorMittal Ostrava se přehoupla do zisku

Investice 16.06.2011 | 13:45 0 Komentářů

Suroviny pro výrobu zdražily až o 40 procent, ocel je však dražší jen o pětinu

Ostrava – Zisk ve výši tři čtvrtě miliardy korun dosáhla vloni největší tuzemská hutní společnost ArcelorMittal Ostrava.
Předloni přitom byla kvůli krizi ve ztrátě téměř jedné miliardy korun. Firma minulý rok zaznamenala růst poptávky, proto zvýšila výrobu železa i oceli. Tržby jí vzrostly o 7,5 miliardy korun na 28,5 miliardy Kč. Na tiskové konferenci v Ostravě to sdělili zástupci firmy.
„Rok 2009 byl náročný kvůli krizi, proto jsme podnikli velmi mnoho drastických opatření. Po boji o přežití jsem proto rád, že jsme loni dosáhli tak dobré výsledky,“ uvedl ředitel ArcelorMittal Ostrava Augustine Kochuparampil.
Situace v hutnictví se podle něho zlepšila. Firma vyrobila 1,94 milionu tun surového železa, což byl meziroční nárůst o 16 procent. Tekuté oceli vyrobila o 22 procent více, celkem 1,98 milionu tun. „Pořád jsme ale daleko od výroby, která byla před krizí,“ podotkl Kochuparampil. Huť nyní vyrábí železo ve dvou vysokých pecích, situace na trhu není taková, aby spustila třetí, kterou zmodernizovala.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.