Neděle 20. září. Svátek má Oleg.

Očekávaný americký růst vede akcie vzhůru

Očekává se, že evropské akciové indexy budou s ohledem na růst, který se letos očekává v USA, v pondělí otevírat výše. Pozornost se upírá zejména na americkou zprávu o počtu pracovních míst, která bude zveřejněna tento pátek a od níž se očekává pozitivní číslo. Nejdůležitějším údajem dnešního dopoledne je německý index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru zveřejněný v 8.55 GMT. (komentář Christiana Blaabjerga, Saxo Bank)

Po prudkém růstu na konci loňského roku by se dalo předpokládat, že trhy na začátku nového roku poněkud klesnou, ale nyní to tak nevypadá. Americké akciové trhy a trhy s futures jsou na vzestupu, obchodování v Asii přes noc zaznamenalo růst a riziko je opět na scéně.

Očekává se, že dnešní německý index nákupních manažerů dosáhne hodnoty 60,9 stejně jako minule. Jsme zajedno s konsenzuálním názorem, a pokud nebude zveřejněn údaj, který by se výrazně vychyloval nahoru či dolů, trhy se v souvislosti s tímto číslem příliš hýbat nebudou. Skutečný potenciál zahýbat trhy mají spíše data, která budou odpoledne zveřejněna v USA – index aktivity ve zpracovatelském sektoru ISM a cenový index ISM.

Pokud jde o jednotlivé sektory, stále si stojíme za naším názorem z loňského roku – akcie jsou připraveny na jízdu vzhůru a my i nadále upřednostňujeme expozici v procyklických odvětvích, jakými jsou energetika, základní suroviny a technologie. V případě základních surovin se soustředíme na těžební společnosti a preferujeme ty velké jako Rio Tinto, BHP Billiton a Xstrata. V energetickém sektoru dáváme přednost společnostem zabývajícím se průzkumem a těžbou jako BP, BG Group a Total, zatímco v technologickém průmyslu preferujeme služby v oblasti informačních technologií a společnosti jako CAP Gemini a Atos Origin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.