Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Očekávané události na finančních trzích. Čekání na středeční zasedání FEDu

Investice 17.12.2013 | 11:58 0 Komentářů

Akciové trhy v minulém týdnu klesaly a oproti očekávání se na nich projevila zvýšená nervozita. Nebyla to přitom reakce na žádná konkrétní makroekonomická data – důležitých čísel se investorům v minulém týdnu dostalo poskrovnu. Výprodeje tedy spíše reagovaly na překoupenost a na spekulace, že se americká centrální banka chystá na svém zasedání tuto středu mírně utáhnout svou měnovou politiku. (Komentář Noble Markets)

Indexy v USA tak ztratily 1,65%, v Evropě byly ztráty velmi podobné a v Japonsku dokonce hlavní akciový index klesl o 3%. Americký index SP500 tak na konci minulého týdne uzavřel na 1768,7 bodech, zatímco německý DAX končil na úrovni 9029 bodů.

Na devizových trzích v minulém týdnu mírně oslabovaly evropské měny. Celkově si ale euro drží zisky, které nabralo v prvním prosincovém týdnu. Oproti tomu na měnovém páru USD/JPY americký dolar oslaboval. Přesto se však na tomto trhu nacházíme na nejvyšších úrovních od roku 2008. Vzhledem k tomu, že japonská centrální banka provádí nejexpanzivnější měnovou politiku na světě, dá se očekávat, že po této korekci přijde další vlna růstu.

Tento týden – středeční zprávy FEDu rozhodnou o akciových indexech i dolaru

V první polovině tohoto týdne očekáváme stagnaci trhů, nebo jejich mírný pokles, a to až do okamžiku středečního oznámení rozhodnutí FEDu o dalším osudu politiky kvantitativního uvolňování. Středa bude klíčovým dnem, který rozhodne o tom, zda pokles indexů bude pokračovat (pokud skutečně americká centrální banka oznámí změny), nebo zda opět převáží vzestupná tendence (v případě, že vše zůstane při starém). I o dalším směřování devizového trhu rozhodne zpráva FEDu. Pokud skutečně začne centrální banka utahovat měnovou politiku, přispěje to k posilování amerického dolaru.

Očekávané události

Středeční zasedání americké centrální banky bude posledním pro současného šéfa FEDu Bena Bernankeho – to příští již proběhne pod taktovkou Janet Yellenové. Z dalších důležitých informací je třeba zmínit PMI indexy služeb a průmyslu z Německa a Eurozóny, data o americké průmyslové produkci, data z amerického stavebního trhu a informace
o evropské inflaci.

Noble Markets 

Noble Markets je transakční systém vyvinutý makléřskou společností Noble Securities S.A. V České republice funguje od roku 2013. Nabízí vysokou úroveň flexibility a individuální přístup ke každému klientovi a umožňuje provádět jak drobné investice, tak rozsáhlé a složité investiční projekty.

Noble Securities

Makléřská společnost Noble Securities SA byla založena v Polsku roku 1993 a na český trh vstoupila prostřednictvím své platformy Noble Markets v roce 2013.  Společnost nabízí brokerské a makléřské služby, služby v oblasti investičního bankovnictví a obchodování na Burze cenných papírů Varšava a Burze energií (Towarowa Giełda Energii S.A.). V letech 2009–2011 byla společnost v Polsku oceněna titulem Makléř roku, v roce 2013 ji samotní klienti udělili tamtéž prestižní cenu Zlatý vavřín spotřebitele v kategorii brokerských společností.

Makléřská společnost Noble Securities SA patří do skupiny firem Getin Noble Bank, která má přes 10.000 zaměstnanců v šesti zemích střední a východní Evropy (v Polsku, Česku, Rusku, Rumunsku, Bělorusku a na Ukrajině). Getin Noble byla založena v roce 2001 a její akcie jsou obchodovány na Burze cenných papírů Varšava. Představuje jednu z nejsilnějších privátních finančních společností v Polsku. Měřeno aktivy je Getin Noble mezi bankami s převahou polského kapitálu druhou největší. Obsluhuje více než 1,8 milionu klientů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.