Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

Obří fúze mezi Monetou a Air Bank se nejspíš protáhne

BankyInvestice 18.01.2019 | 17:32 1 Komentář

Moneta Money Bank odmítla některé z podmínek, které původně dojednala s úvěrovou společností Home Credit a bankou Air Bank.  Fúze byla ohlášena loni v říjnu a jde o největší spojení finančních domů minimálně za posledních deset let.

Vzhledem k tomu, že v mezidobí došlo ke změně celkové situace na kapitálových trzích, bylo vedení banky pověřeno k dalšímu jednání s protistranou, a to za účelem změny některých podmínek plánované transakce,uvádí Moneta v regulatorním hlášení ČNB.

Nové vyjednávání je podle banky důsledkem zpětné vazby od akcionářů, kterými jsou velké banky z americké Wall Street. Plán české obří fúze tak narazil hlavně u amerických finančníků. „Zprávu Monety čteme mezi řádky tak, že v rámci zpětné vazby od nejvýznamnějších akcionářů banky zjistilo vedení Monety, že za stávajících podmínek by navrhovaná transakce nenašla mezi akcionáři dostatečnou podporu pro její realizaci,“ komentoval informaci analytik Fio banky Michal Křikava.

Zdroj: E15.cz

Jeden komentář: “Obří fúze mezi Monetou a Air Bank se nejspíš protáhne”

  1. Richard Fuld napsal:

    Vlci z Wall Street si museli myslet, že si z nich představenstvo Monety utahuje, když jim představili návrh té absurdní „transakce“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.