Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Obrat Facebooku se pomalu blíží k miliardě dolarů

Investice 18.06.2010 | 10:50 0 Komentářů

Čistý zisk se má pohybovat v řádech desítek miliónů dolarů

San Francisco – Příliv nových uživatelů a boom využívání sociálních sítí ke komerčním účelům katapultoval obrat nejpopulárnější sítě Facebook v loňském roce na úroveň 800 milionů dolarů. Agentura Reuters to zjistila ze dvou zdrojů obeznámených s výsledky společnosti.
Podle jednoho z nich si Facebook připsal i solidní čistý zisk v hodnotě několika desítek milionů dolarů. Největší sociální síť, která má téměř půl miliardy uživatelů, neustále vydělává po celých šest let své existence.
Výsledky za rok 2009 jsou navíc výrazně vyšší než odhady společnosti z průběhu roku 2009 i odhady některých analytiků, které se objevily v médiích. Ty odhadovaly obrat společnosti mezi 550 miliony a 700 miliony dolarů. Člen vedení Facebooku Marc Andreessen uvedl před rokem, že roční obrat sociální sítě by mohl překročit 500 milionů dolarů.
Chtějí se držet pří zemi
„Zlehčují svůj výkon,“ řekl agentuře Reuters jeden ze zdrojů. Ten navíc zdůraznil, že obrat představuje více než zdvojnásobení výsledku za rok 2008. „Nemá smysl hnát očekávání veřejnosti příliš vysoko, je lepší se držet při zemi,“ dodal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.