CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

03. 11. 2021

0 komentářů

Objem kryptoměn obchodovaných prostřednictvím Saxo Bank přesáhl 2,5 miliardy USD, přidává nové kryptoměnové produkty

 

Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, oznámil, že obrat jeho sortimentu kryptoměnových produktů přesáhl v tomto roce 2,5 miliardy USD. V reakci na tak výrazný nárůst klientské poptávky zvýšila tato dánská online makléřská společnost limity otevřených pozic a rozšířila svou nabídku o nové kryptoměnové produkty.

Loading 

Produkt Crypto FX, spuštěný v květnu 2021, umožňuje klientům společnosti Saxo obchodovat z jednoho maržového účtu s bitcoinem, ethereem a litecoinem proti EUR, USD a JPY, a to i bez kryptopeněženky. Poptávka po produktu Crypto FX společnosti Saxo předčila očekávání a podle všeho jen tak nepoleví, protože čím dál víc investorů hledá alternativní aktiva umožňující diverzifikaci, případně zajištění proti stoupající inflaci.

V reakci na rostoucí zájem klientů rozšiřuje Saxo svou nabídku kryptoměn:

  • Přidává nové kryptoměnové produkty: Saxo nyní nabízí devět kryptoměnových párů s pákovým efektem a více než 50 indexových tokenů na produkty obchodované na burze (ETP), jako jsou Cardano, Solana, Polkadot, Stellar, Ripple a další populární digitální aktiva. Mezi nejnovější přírůstky patří první americký kryptoměnový ETF fond společnosti Proshares, který se obchoduje od minulého týdne pod tickerem BITO.
  • Zvyšuje limity otevřených pozic: Saxo zvyšuje maximální objem otevřených pozic v rámci produktu Crypto FX z 50 000 USD na 200 000 USD u drobných klientů a z 200 000 na 500 000 USD u profesionálních účtů*.

Stanislav Kostyukhin, segment komerčních vlastníků – obchodníků, k tomu dodává:

Saxo Bank se rozhodla přijít s produktem, který nabídne bezpečnost a snadné použití, jež si obvykle spojujeme s tradičnějšími aktivy, ale zároveň zohlední tržní trendy a cenovou dynamikou kryptoprostoru. Šest měsíců od uvedení našeho produktu Crypto FX na trh nám mimořádná odezva a aktivita jasně ukazují, že jsou kryptoměny pro naše klienty čím dál důležitější. Stále víc investorů vidí kryptoměnová aktiva jako na možné zajištění proti inflaci a prostředek diverzifikace. Proto své klienty rádi podpoříme širokou škálou produktů umožňujících spolehlivý, regulovaný a bezpečný přístup na kryptotrhy. Rozhodně očekáváme, že zájem dál poroste, protože celé odvětví spojené s kryptoměnami se vyvíjí a dospívá a my máme v plánu svou nabídku pro tento trh v závislosti na změnách poptávky investorů dál rozšiřovat.”

REKLAMA

S kryptoměnovými páry v rámci produktu Crypto FX mohou klienti obchodovat po celou dobu obchodování na devizových trzích, od nedělního do pátečního večera, a mohou otevírat krátké i dlouhé pozice. Nabídka Crypto FX je doplňkem stávajících devizových produktů společnosti Saxo, jež čítají 200 měnových párů nabízených prostřednictvím oceňovaných platforem SaxoTraderGO a SaxoTraderPRO.

Nesmíme ale zapomínat, že kryptoměny mohou být značně volatilní. Obchodování s příslušnými finančními instrumenty má svá rizika a nemusí být vhodné pro všechny účastníky trhu.

*Zvýšení limitů otevřených pozic se netýká klientů ze Švýcarska, ani drobných klientů ze Singapuru a Velké Británie.

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kryptoměny zaznamenaly průlom

Kryptotrhy zaznamenaly minulý týden průlom a bitcoin dosáhl nejlepšího výkonu od začátku roku 2021. Vzhledem k přetrvávající nejistotě na širších kapitálových trzích je však stále příliš brzy na to, abychom mohli říci, že jsme z nejhoršího venku.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

20. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *