Pondělí 23. listopadu. Svátek má Klement.

Obchodování s pákou se omezí. Maximálně na 1:30

Investice 06.04.2018 | 15:18 0 Komentářů

Pomalu ale jistě končí doby, kdy bylo možné obchodovat na trzích s pákou i 1:500. Nedávné omezení rozdílových smluv při příležitosti zákazu binárních opcí snižuje i maximální povolenou páku na 1:30.

Při extrémně vysokém pákovém efektu 1:500 s pouhým 1 000 USD ovládá obchodník 0,5 mil. USD kapitálu. Po omezení na 1:30 to bude maximálně 30 tis. USD. To přináší sice nižší příležitosti výdělku, ale také nižší riziko.

„Skutečnost, že tyto produkty jsou ve své podstatě složité, a příliš vysoký pákový efekt u rozdílových smluv však vedou k tomu, že retailovým investorům vznikají obrovské ztráty,“ uvedl evropský regulační orgán ESMA.

Zdaleka ne všichni obchodníci ale velké páky na investičních nástrojích nabízeli. „Udělali jsme strategické rozhodnutí nesoutěžit v oblasti vysokého pákového efektu už dříve,“ uvedl Kim Fournais, šéf Saxo Bank.

Důvodem pro regulaci byla nejen neprůhlednost nabízených nástrojů. „Z analýz investování do rozdílových smluv v různých unijních jurisdikcích vyplynulo, že 74 až 89 procent retailových účtů obvykle vykazuje u investic ztráty,“ sdělila ESMA.

Zdroj: E15.cz, zpráva ESMA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.