Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

Obchodování na burze pomáhá Rusům z finančních potíží

Investice 30.04.2018 | 14:45 1 Komentář

Moskevská burza otevřela v loňském roce 250 tisíc účtů pro jednotlivce. Desítky tisíc z nich tvrdí, že obchodování na burze je možností, jak se dostat z finančních potíží. Podle průzkumu Higher School of Economics v Rusku čtyři z deseti ruských rodin přitom řeší nedostatek peněz na jídlo a oblečení.

Finanční trhy jsou jedním z mála míst, kde si můžete skutečně změnit svůj život a vymanit se z chudoby. Od včerejšího večera jsem vydělala 1,5 milionu rublů,“ řekla pro server Bloomberg Ruska Natalie Orlovová, která se ve volnu věnuje obchodování s ropou na burze přes obchodní aplikaci. V továrně na výrobu vesmírných raket si vydělá zhruba 400 dolarů měsíčně.

Sankce uvalené Spojenými státy na majitele společnosti Rusal oslabily akcie společnosti téměř o 42 procent. To vedlo k výraznému propadu ruské měny a hrozí, že inflace v Rusku vzroste.

Lidé stále bojují. V reálném vyjádření nejsou mzdy dokonce ani blízké úrovni před krizí. Mnoho z nich tak má oficiální práci na plný úvazek a zároveň se zabývá podnikatelskými aktivitami, které nemusí být nutně hlášeny nebo regulovány,“ řekl Lilit Gevorgyan, jeden z hlavních ekonomů v IHS Markit v Londýně.

Zdroj: iHNed.cz

Jeden komentář: “Obchodování na burze pomáhá Rusům z finančních potíží”

  1. Rudolf Filup napsal:

    Zajímavé informace. Mě obchodování na burze velmi zaujalo. Podle mě je to velmi zajímavý byznys. Samozřejmě i v tomto byznysu je třeba se vzdělávat. Proto jsem pátral na netu a natrefil jsem na velmi užiteční článek o obchodování https://www.winsidetrading.com/cs/obchodovani-na-burze-online/ . Možná to někomu také pomůže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.