Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Obchodníci spustí letní výprodeje, sleví desítky procent

Investice 04.06.2014 | 16:34 0 Komentářů

Tesco plánuje letní výprodej pro sortiment zahradnického a sezonního zboží. Slevy budou dosahovat až 75 procent.

Obchodníci spustí letní výprodeje, sleví desítky procent

Praha – První obchodníci zahájí v příštích dnech letní výprodeje. Kvůli vysoké konkurenci na trhu však obchody přesné datum spuštění slev většinou tají. Vyplývá to z ankety ČTK mezi obchodníky. Slevy se budou jako každoročně pohybovat v desítkách procent.

Oděvní řetězec C&A Moda nabídne v červnových výprodejích v první fázi slevy 20 až 50 procent. Přesný termín ještě nebyl určen. Ve výprodejích bude obchod nabízet hlavně zboží z jarní kolekce a k tomu i první slevy letního zboží.

Prodejce elektroniky Euronics spouští letní výprodej již dnes, týká se modelů roku 2013. „V nabídce bude široký sortiment malého i velkého bílého elektra, tablety, notebooky, herní konzole, ale také televizory,“ uvedl mluvčí firmy Bohuslav Komín.

Uvolnit místo pro novou sezonu

Zhruba v polovině června spustí letní slevové akce Globus. Slevy se budou týkat například dámské, pánské a dětské konfekce, obuvi, sportovního vybavení či kompletní zahradní techniky a campingového sortimentu.

„Nejvyšší slevy se budou týkat nepotravinářského zboží, u kterého chceme vyprodat poslední kusy, abychom například uvolnili místo pro novou sezonu. Ve srovnání s loňským rokem budeme do letních výprodejů vstupovat s větším množstvím zboží a v případě některých kategorií i výraznějšími slevami,“ uvedla mluvčí Globusu Pavla Hobíková.

„Stejně jako loni zahájíme první vlnu výprodejových slev v průběhu června, další zlevnění budou následovat v průběhu července,“ uvedla ředitelka nákupu sportovního řetězce Sportisimo Martina Kudláčková.

Tesco plánuje letní výprodej pro sortiment zahradnického a sezonního zboží. „Slevy budou dosahovat až 75 procent,“ uvedla mluvčí Tesca Jitka Plchová.

Záleží i na počasí

Internetový obchod Kasa.cz spustí velký letní výprodej v červnu, zařadí do něj zboží napříč celým sortimentem. „Bude se jednat o tisíce položek a slevy budou u vybraného zboží sahat i nad 70 procent,“ uvedla ředitelka e-shopu Andrea Čižmářová.

Mall.cz termín zahájení letních výprodejů přizpůsobí aktuální situaci a počasí, počítá zhruba s druhou polovinou července. „Výprodeje se budou týkat sezonního zboží, tím se myslí potřeby pro dům a zahradu, sportovní vybavení, značková móda, venkovní hračky nebo třeba klimatizace. Slevy dosáhnou 50 až 60 procent,“ uvedla mluvčí e-shopu Michala Gregorová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.