Sobota 22. ledna. Svátek má Slavomír.

O2 zvýšila svůj zisk na 2,3 miliardy

Investice 29.07.2015 | 09:02 0 Komentářů

Čistý zisk operátora O2 tak vzrostl o polovinu. Stalo se tak po oznámené finančních výsledků po rozdělení společnosti za první pololetí 2015. Konsolidovaná data obsahují výsledky dceřiných společností včetně O2 Slovakia. Výsledky za celé období jsou naopak očištěny o hospodaření společnosti Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN).

Díky zaměření na kvalitu a hodnotu zákaznické báze se společnosti daří udržovat si svou pozici na klesajícím telekomunikačním trhu.

Jde o první výsledky prezentované po rozdělení společnosti na samotné O2 a CETIN. Podařilo se nám stabilizovat výnosy a zvýšit provozní zisk EBITDA. Jsme schopni generovat větší volnou hotovost, než je náš čistý zisk. To potvrzuje naše předpoklady, že rozdělení společnosti bylo správným krokem a do budoucna přinese hodnotu pro naše zákazníky i akcionáře,“ zhodnotil první pololetí Tomáš Budník, generální ředitel O2 Czech Republic.

Celkové konsolidované provozní výnosy O2 se meziročně stabilizovaly na úrovni 18,393 mld. Kč. Provozní zisk před odpisy EBITDA se meziročně zvýšil o 32,4 %. Čistý zisk dosáhl výše 2,3 mld. Kč a vykázal tak růst o 54 %. Klíčovou oblastí růstu zůstávají mobilní data a O2 Slovakia.

Zdroj: tisková zpráva O2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.