Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

O2 mění účtování dat v mobilu. Může zlevnit i zdražit

Investice 09.07.2009 | 18:44 0 Komentářů

Deset minut za 20 korun nezávisle na objemu dat

Praha – Společnost Telefónica O2 začíná od srpna účtovat zákazníkům mobilní datové přenosy nikoliv podle objemu jako dosud, ale podle doby stahování. „Lidé tak získají jasný přehled o svých výdajích a můžou výrazně ušetřit,“ slibuje ředitel společnosti pro segmentový marketing Jan Karas.
Zpoplatněnou jednotkou se namísto množství stažených dat stává časový interval stahování. „S novým účtováním zaplatí všichni zákazníci jen 20 korun za 10 minut stahování,“ říká Karas. Nový způsob se týká paušálních tarifů i předplacených karet.
Levnější, ale i dražší
„Naše průzkumy ukazují, že v současném účtování se zákazníci neorientují. Je pro ně těžké odhadnout, jak veliké jsou webové stránky, a kolik tedy za jejich prohlížení zaplatí,“ vysvětluje Karas. Stahování dat se podle něj významně zrychluje, v některých případech by tak zákazníci platili i za relativně krátký čas stahování vysoké částky.
A jak by měli zákazníci ušetřit? Firma v tiskové zprávě uvádí příklad „průměrného surfování v mobilu“ (mimo síť UMTS): Dosud zaplatí uživatel za sedm minut připojení, pokud si prohlédne celkem pět stránek o velikosti 150 kB, částku 45 korun (0,06 Kč za 1 kB). Podle nového systému by zaplatil jen dvacetikorunu a ještě by mohl využít tři minuty navíc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.