Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

O zlato a cenné kovy je opět zájem

Investice 26.07.2016 | 10:34 0 Komentářů

Investice do cenných kovů je v době ekonomických nejistot jednou z mála investicí, na které se lze spolehnout. Zlato a stříbro totiž dlouhodobě poskytují jistotu výdělku.

Mnozí nevěří finančním trhům a hledají alternativy. Ukázalo se to i poté, co Velká Británie v referendu rozhodla o vystoupení z EU, což mělo na finanční trhy značný dopad. Zájem investorů o zlato i stříbro okamžitě vzrostl a začaly stoupat i ceny investičních kovů“ , uvedl předseda představenstva Golden Gate Vladimír Brůna.

Investice do drahých kovů zaznamenala v poslední době nárůst o desítky procent. Za zájmem stojí především odchod Velké Británie z Evropské unie a panující nejistota okolo prezidentských voleb v USA.

Lídr českého trhu s investičním zlatem a stříbrem Golden Gate CZ v pololetí proti stejnému období loni eviduje 60procentní nárůst počtu uzavřených smluv. Celkem společnost prodala 422 kilogramů zlata a 2934 kilogramů investičního stříbra za celkem 506 milionů korun. Tržby klenotnictví ALO Diamonds, které se specializuje na prodej diamantů, za první pololetí vzrostly o 30 procent.

Zdroj: Aktualne.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.