Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

O pražské letiště projevilo zájem již 65 uchazečů

Ministr dopravy Aleš Řebíček během své návštěvy Vídně prozradil další podrobnosti o chystaném prodeji státního podniku Letiště Praha.

Ministr dopravy Aleš Řebíček v rozhovoru pro rakouský list Wirschaftsbaltt hovořil o plánované privatizaci pražského letiště. Podle jeho vyjádření již asi 65 investorů projevilo zájem o koupi nabízeného balíku akcií. Vláda odhaduje, že by prodejem 100 % podílu ve společnosti mohla získat více než 100 miliard korun. Pražské letiště je nyní považováno za jednu z největších investičních příležitostí v oboru. Čistý zisk letiště loni vzrostl o 14 procenta na 1,1 miliardy korun

"Praha je jediným významným letištěm v regionu, které bude v letech 2008 a 2009 privatizováno, takže očekávám velký mezinárodní tendr," řekl Řebíček a dodal, že vítěz nebude vybrán čistě na základě finančního kritéria, protože letiště potřebuje strategického partnera. "Mohl by to být například vlastník relativně vzdáleného letiště, možná v Evropě, ale ještě lepší by bylo, kdyby to byl někdo z Kanady, Spojených států, Asie nebo Austrálie."

Mezi zájemci o koupi jsou: Flughafen Wien, německé společnosti Hochtief Airports a Fraport, francouzská Aéroports de Paris, australská skupina Macquarie Airport, španělská společnost Abertis Airports nebo české a slovenské investiční skupiny Penta, J&T a PPF Investments.

Zdroj:  iHNed.cz, ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.