Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Vypočítejte si, kolik vám vláda vezme svými škrty

Investice 22.09.2009 | 18:13 0 Komentářů

UVNITŘ: Přehled navržených změn, kalkulačka, příklady

Praha – Vláda v pondělí schválila balíček úsporných opatření, navržený ministrem financí Eduardem Janotou. Pokud by jej beze změn schválil i Parlament, přišly by rodiny příští rok řádově o tisíce korun – jeden z extrémních příkladů počítá i se ztrátou přes 30 tisíc oproti letošnímu roku.
Připravili jsme orientační přehled, jak by se vládou schválený úsporný balíček projevil na rodinném rozpočtu. Nejde zatím o detailní propočty, ale pouze rychlý nástin na základě informací známých v úterý dopoledne (do kalkulačky tedy není zahrnuta změna výpočtu mateřské či zkrácení výplaty ošetřovného). O konečné podobě úsporných opatření navíc rozhodne až sněmovna v příštích dnech.#grafika1
Méně peněz pro rodiny s dětmi

Rodičovský příspěvek, který většinou navazuje na peněžitou pomoc v mateřství, má klesnout o 10 procent ve všech variantách. Rodiče pobírající tříletou variantu by tak dostali o 760 korun měsíčně méně, ročně by tedy oproti letošku přišli o 9120 korun. U dvouleté varianty je to dokonce 13 680 korun ročně. Právě toto úsporné opatření by se tedy mnoha rodin dotklo asi nejcitelněji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.