Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

O 15% méně: Bilance zisku největších bank za 3/4 roku

Investice 16.11.2011 | 13:14 0 Komentářů

České banky odepsaly z hospodaření řecké dluhopisy a klesl jim kvůli tomu zisk.

Praha – Čtyři největší banky v Česku mají za tři čtvrtletí celkově ve srovnání s loňskými daty o 15 procent nižší čistý zisk. Po odpisu řeckých dluhopisů tak letos zatím vydělaly v souhrnu 26,28 miliardy korun.
Investice do Řecka se promítla do zisku jen u třech bankovních domů a to ČSOB, Komerční banky a UniCreditBank. Česká spořitelna, největší banka v ČR dle počtu klientů, do rizikových dluhopisů vybraných evropských států vůbec neinvestovala a zisk tak i díky tomu zvýšila. Česká spořitelna podle vyjádření pro ČTK nevlastní žádné italské, španělské, irské, portugalské ani řecké státní dluhopisy.
Změna lídra trhu
Tahounem trhu je v současnosti podle zisku právě Česká spořitelna. Za devět měsíců letošního roku vydělala celkem 9, 56 miliardy korun, což je o 15 procent více než za stejné období roku 2010. Vloni nejziskovější ČSOB se snížil zisk o 13 procent na 8,91 miliard korun. Komerční banka vydělala 7 miliard korun, což představuje pokles o 29 procent. Čtvrtá největší tuzemská banka, UniCreditBank oznámila pokles čistého zisku o 67 procent na 768 milionů korun.
#infobox

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.