Středa 20. března. Svátek má Světlana.

NWR: Výsledky zklamaly na všech frontách

Společnost NWR dnes reportovala výsledky hospodaření za první čtvrtletí letošního roku. Všechna oznámená čísla přitom byla horší než očekávání trh. NWR aktuální ztrácí 2,25 %.

Čísla byla meziročně lepší, přesto představují zklamání. Zisk dosáhl pouze 3,437 mil. EUR při očekávání trhu 20,8 mil. EUR. Nižší než očekávání byla též marže a to navzdory meziročnímu růstu cen koksovatelného uhlí o 62,2 % na 159 EUR/t.

"
Vedení společnosti opakuje cíle produkce a prodeje na celý rok 2011. Podíl objemů koksovatelného uhlí a elektrárenského uhlí by měl být stejný (50:50). To znamená, že stávající poměr 40:60 ve prospěch elektrárenského uhlí by se měl v dalších kvartálech obrátit a NWR by mělo těžit více koksovatelného uhlí. V roce 2012 očekává vedení společnosti, že bude těžit více koksovatelného uhlí a produktový mix bude 60:40 ve prospěch této komodity. Management společnosti také nechal beze změn cíl na růst jednotkových nákladů na tunu produkce o 10 %. Navzdory potvrzenému výhledu čekáme po slabých výsledcích za 1Q11 negativní reakci trhu," komentuje Bohumil Trampota, analytik J&T Banky.

"Ve zbytku roku je očekáván nárůst produkce, což by mělo pomoci ke zvýšení prodeje koksovatelného uhlí a mix prodejů energetického a koksovatelného uhlí by měl být v poměru 50:50," uvádí Josef Novotný, finanční analytik Fio banky.

Zdroj: Fio banka, J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.