Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

NWR oficiálně požádala o přijetí akcií na hlavní trh BCPP

Společnost New World Resources (NWR) předložila Burze cenných papírů Praha (BCPP) oficiální žádost o přijetí své emise akcií na hlavní trh. Burzovní kotační výbor bude o žádosti rozhodovat v pondělí 21. dubna.

Podle odhadů by měl být objem upisovaných akcií asi 35 miliard korun a tržní kapitalizace firmy by tak převyšovala 100 miliard korun. Emise NWR by tak mohla být podobně velká jako poslední emise na burze, pojišťovna VIG, jejíž kapitalizace je kolem 125 miliard korun.

Emise akcie by měla být zařazena do obchodního systému SPAD a rovněž by se pak měl stát součástí indexu PX. Uvažuje se také o tom, že by se akcie do konce roku mohly stát součástí prestižního indexu londýnské burzy FTSE 100.

Zdroj: Patria, ČTK

2 komentáře: “NWR oficiálně požádala o přijetí akcií na hlavní trh BCPP”

 1. tim napsal:

  Myslím si že z hlediska krátkodobé nebo střednědobé investice to bude výhodný kup, ale dlouhodobě to půjde dolů, co si o tom myslíte?

  • Jan Mynář napsal:

   Kromě velkého zájmu domácích investorů o nové tituly z odvětví, které ještě na burze nejsou zastoupeny (problémem zde může být rozdělení emise na třech burzách), je velkým pozitivem u této společnosti silný potenciál uhlí a dobré postavení společnosti v regionu. Rychle se rozvíjející ocelářský průmysl, investice do výroby elektřiny z uhlí a rostoucí poptávka ze zemí, jako jsou Indie nebo Čína, znamenají pro průmysl těžby a zpracování černého uhlí dobré vyhlídky do budoucnosti.
   Kromě toho společnost investuje nemalé prostředky do nových technologií, které by měly být zárukou efektivnější těžby a vyšších marží, jak je to zmiňováno v článku. Pokud se společnosti podaří dohodnout s Polskem na koupi dvou velkých dolů, zajistí si tím dostatek uhlí na několik desítek let dopředu. Pro dlouhodobé investory může být zajímavá rovněž slibná dividendová politika společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.