Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Novými viceguvernéry ČNB budou Marek Mora a Tomáš Nidetzký

Banky 20.11.2018 | 15:40 0 Komentářů

Současní členové bankovní rady České národní banky (ČNB) Marek Mora a Tomáš Nidetzký budou ve středu jmenováni prezidentem Milošem Zemanem viceguvernéry ČNB. Ve funkci vystřídají Mojmíra Hampla a Vladimíra Tomšíka, jejichž mandát končí. 

Prezident ve středu jmenuje také dva nové členy bankovní rady Aleše Michla a Tomáše Holuba„Nové složení rady bude mimo jiné jedním z důvodů, proč si na další zvýšení úrokových sazeb počkáme až do února. Nahrává tomu i konec roku, kdy se na trhu obchoduje výrazně méně a efekt Rezolučního fondu, který dočasně oslabuje korunu,“ uvedl František Táborský, analytik Raiffeisenbank.

Marek Mora působil od roku 2015 jako ředitel pro rozpočet daňovou a regionální politiku na generálním sekretariátu Rady EU. Dříve pracoval také v Evropské komisi, na ministerstvu školství či na Úřadu vlády ČR.

Tomáš Nidetzký působil před nástupem do ČNB v pojišťovně NN (původně ING). Zkušenosti získal také v ČSOB pojišťovně či skupině České spořitelny. Ve skupině ING Tomáš Nidetzký pracoval také jako šéf penzijního fondu podobně jako současný guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.