Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Novým ředitelem agentury CzechTrade se stane Radomil Doležal

Investice 24.06.2014 | 13:59 0 Komentářů

Ministr Jan Mládek: Role státní agentury byla za minulých vlád devastována obsahově, kompetenčně i personálně.

Novým ředitelem agentury CzechTrade se stane Radomil Doležal

Praha – Novým generálním ředitelem agentury na podporu exportu CzechTrade se příští týden stane Radomil Doležal. Agenturu vedli v posledních dvou letech pověření ředitelé.

Doležal vyhrál výběrové řízení, které vyhlásil ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). CzechTrade převezme po Milanu Rážovi, kterého ministr pověřil řízením agentury v únoru letošního roku. Krátce předtím Mládek odvolal pověřeného šéfa CzechTrade Zdeňka Vališe, jenž byl v čele agentury od roku 2012 po odvolání tehdejšího ředitele Ivana Jukla.

Konec devastace

„Jsem přesvědčen, že řízení agentury CzechTrade je v rukou odborníka a především člověka z praxe, který se vyzná na světových trzích a jehož zkušenosti pomohou našim exportérům najít vhodné trhy pro své podnikání v zahraničí,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, do jehož resortu agentura patří.

Úkolem nového ředitele je podle Mládka také posílení samotné role státní agentury, která byla za minulých vlád devastována obsahově, kompetenčně i personálně.

Radomil Doležal vystudoval Fakultu mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické. Pracoval v několika nadnárodních společnostech. V posledních dvou letech se zabýval privátním byznysem v oblasti developmentu komerčních nemovitostí.

Osm nových zahraničních zastoupení

„V pozici generálního ředitele agentury CzechTrade bych chtěl především využít obrovského potenciálu zahraničních kanceláří ve prospěch českých podnikatelských subjektů,“ říká Doležal.

CzechTrade je proexportní agenturou podřízenou ministerstvu průmyslu a obchodu, vznikla v roce 1997. Cílem je pomáhat českým firmám a podnikatelům pronikat na zahraniční trhy. Letos má být otevřeno osm nových zahraničních kanceláří agentury. Celkem by tak CzechTrade měla mít na konci roku 46 zahraničních zastoupení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.