Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Novým majitelem VB Leasing v Česku je GE Money Bank

Investice 31.10.2014 | 14:47 0 Komentářů

Česká divize VB Leasing má aktiva v celkové výši 450 milionů eur a je jednou z pěti největších leasingových společností v České republice.

Novým majitelem VB Leasing v Česku je GE Money Bank

Vídeň/Praha/Brno – Leasingová společnost VB-Leasing International (VBLI) prodala své operace v České republice. Novým majitelem je společnost GE Money Bank sídlící v Praze. S odvoláním na rakouskou bankovní společnost Volksbanken, která je jedním z obchodních partnerů ve VBLI, to napsala agentura Reuters. Cena transakce zveřejněna nebyla.

VBLI je společným podnikem rakouské Volksbanken a německé společnosti VR Leasing, kterou vlastní německá DZ Bank. VBLI se zaměřuje na leasing vozidel a zařízení a působí ve střední a východní Evropě. Aktivity odprodává od roku 2003. V září se zbavila divizí v Polsku a v Rumunsku. Stále působí ve Slovinsku, na Slovensku a v Bosně, napsala agentura Reuters.

Česká divize VBLI má aktiva v celkové výši 450 milionů eur a je jednou z pěti největších leasingových společností v České republice, uvedla Volksbanken.

Volksbanken, která ukončuje svou činnost, tento měsíc neuspěla v zátěžových testech bank v eurozóně. Na základě dohody o záchranném programu, který schválila Evropská komise, musí poloviční podíl ve VBLI prodat do konce roku.

Změnu vlastníka brněnské leasingové společnosti VB Leasing CZ nedávno povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Transakce byla povolena ve zjednodušeném řízení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.