Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Novým generálním ředitelem Mastercard pro Českou republiku a Slovensko se stal Michal Čarný

Investice 09.09.2019 | 17:57 0 Komentářů

Michal Čarný k datu 1. září 2019 vystřídal v čele Mastercard pro Českou republiku a Slovensku Miroslava Lukeše. Po osmi letech ve funkci generálního ředitele se nyní Lukeš přesouvá do newyorské centrály Mastercard, kde bude působit jako Senior Vice President globálního vývoje debetních produktů.

Michal Čarný si dává za cíl posílit pozici Mastercard v České republice a na Slovensku a s ní i další rozvoj akceptace platebních karet. „V bezkontaktním placení jsou naše trhy absolutní jedničkou s prakticky stoprocentním podílem bezkontaktních terminálů,“ uvádí Čarný.

Prioritní oblastí, na kterou se nový generální ředitel plánuje zaměřit, jsou inovace. „Naši klienti z řad českých a slovenských bank se stejně jako samotní držitelé karet mohou těšit na nové atraktivní výhody karet Mastercard, které jim ještě více usnadní a zpříjemní každodenní placení. Zaměřovat se budeme také na nové formy plateb, například jednoduché převody peněz mezi jednotlivými držiteli karet,“ dodává Čarný.

Michal Čarný vystudoval ekonomii a strategii na University of Chicago a London School of Economics and Political Science. Ve volném čase se potápí, věnuje vysokohorské turistice a jachtingu. Momentálně se snaží získat pilotní licenci pro malá letadla. Ve společnosti Mastercard působil tři roky v oblasti strategie, předtím pět let pracoval ve společnosti Roland Berger Strategy Consultants.

Pod vedením Miroslava Lukeše došlo k akceleraci růstu plateb kartami, bezkontaktních a mobilních plateb a zavedení mnohých dalších inovací. Lukeš poděkoval partnerům i týmu Mastercard za zrealizované projekty a vyjádřil přesvědčení, že pod vedením nového generálního ředitele bude firma nadále zavádět novinky, které usnadní bezhotovostní platby.

Zdroj: Tisková zpráva Mastercard

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.