Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Nový šéf Škodovky už stihl řešit i úklid záchodků

Investice 09.09.2010 | 10:33 0 Komentářů

Informace o zastavení výroby modelu superb prý nebyly správné

Mladá Boleslav – Také úklidem záchodků ve výrobních závodech mladoboleslavského automobilky se už musel podle časopisu Škodovácký odborář zabývat nový předseda představenstva firmy Winfried Vahland.
Podle informací v článku, který popisuje průběh setkání Vahlanda s managementem a dalšími vedoucími pracovníky, šéf Škody odborářům řekl, že úspory nákladů ve firmě jsou citlivou otázkou. „Řekl však, že že v některých oblastech není možno šetřit. Ihned proto hodlá zmírnit až přílišné omezení úklidu, které bylo nastaveno v minulém roce. To způsobuje problémy na některých toaletách ve výrobě nebo hlavně v zimě na chodbách,“ cituje odborářský časopis Jaroslava Povšíka, který se setkání zúčastnil.
Superb dostane i následovníka
Podle Povšíka citovaného v článku největší úspěch na setkání s managementem šéf koncernu VW Martin Winterkorn, když prohlásil, že výroba superbu bude pokračovat a vůz bude mít i následovníka. „Není přece možné trestat někoho za něco, co dělá dobře a za dobrou cenu,“ měl podle listu prohlásit.
Další zásadní otázkou, kterou již podle listu stihl Vahland s odboráři řešit, byla budoucnost závodu ve Vrchlabí. „Předseda Povšík vyzdvihl ujištění pana Vahlanda, že pobočný závod Vrchlabí bude nadále patřit do rodiny Škoda. Padla také dohoda, že ještě před Vánoci bude p. Vahland s p. Povšíkem jednat o vytížení závodu Vrchlabí do budoucna s výhledem na nejména deset let, a to nad rámec výroby MPV Roomster,“ píše list.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.