Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Nový šéf Ředitelství silnic a dálnic mění téměř celé vedení

Investice 03.04.2014 | 13:26 0 Komentářů

Jan Kubiš se hodlá zaměřit na urychlené čerpání peněz z Evropské unie na výstavbu a rekonstrukci dálnic. Také chce zrychlit procesy přípravy nových staveb.

Nový šéf Ředitelství silnic a dálnic mění téměř celé vedení

Praha – Téměř celé vedení se od čtvrtka obmění ve státní organizaci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Rozhodl o tom nový generální ředitel ŘSD Jan Kubiš s vědomím ministra dopravy Antonína Prachaře (ANO).

Končí například ředitel provozního úseku Tomáš Kaas nebo šéf kanceláře generálního ředitele Lukáš Zrůst. O funkci ředitele výstavby přišel i bývalý pověřený šéf ŘSD Jiří Mayer. Toho v pondělí odvolal ministr dopravy Prachař a nahradil ho právě Kubišem.

Kubiš se neobává, že by chod organizace, která má téměř 1700 zaměstnanců, byl kvůli výměně vedoucích funkcionářů ochromen. Ti noví totiž budou jmenováni ještě dnes a podle něho jsou to dostatečně kvalitní a kvalifikovaní lidé.

Kromě ředitelů úseků by podle informací ČTK měli o místa v nejbližší době přijít i ředitelé jednotlivých krajských závodů a správ. Ministr na tiskové konferenci řekl, že je nespokojen například s prací pobočky v Brně. Místo aby sama vykupovala pozemky potřebné pro výstavbu komunikací, pověřila místní firmu, aby s majiteli pouze začala vést jednání.

Rychlejší čerpání peněz z EU

Kubiš se hodlá v současné době zaměřit na urychlené čerpání peněz z Evropské unie na výstavbu nových a rekonstrukci stávajících dálnic. Také chce zrychlit procesy přípravy nových staveb a omezit práce zadávané externím firmám.

K tomu by mohlo napomoci například převedení kompetencí k jedné stavbě ze dvou závodů na jeden. Příkladem je dálnice D11, kterou mají nyní na starosti jak závod Praha, tak i Hradec Králové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.